№ 1438 от 2015-12-20 Автор: Юрий
Раздел: Формирующиеся поселения
Регион: Черкасская область
Название: Козацкий хутор
Местонахождение: с.Веремиевка, Чернобаевский р-н, Черкасская обл, Украина
Козацьке родове історично-екологічне поселення «Козацький хутір» - традиційний осередок для справжніх вільних чистих та світлих православних людей, що живуть за давніми правилами козацьких та давньоукраїнських земель.
Багато проблем з успіхом можуть вирішуватися створенням цього поселення, та безліч в ньому позитивних рис:
• Гармонія людини з навколишньою природою.
• Більш здоровий спосіб життя і як наслідок - здоров'я.
• Менша залежність від грошей, адже завжди є їжа і дах над головою.
• Виховання дітей, які постійно спілкуються з природою.
• Відродження народних традицій і промислів.
• Розвиток екологічного та історико-культурного туризму.
• Традиційні дешеві і чисті будинки збудовані гуртом.
• У людини є істинний патріотизм, вихований його маленькою не переінакшеною батьківщиною, шматочком істинної рідної землі.
Основою та культурним центром поселення є музей під відкритим небом «Козацький хутір Тараса Бульби» зі справжніми реліктами української архітектури, побуту; з музеєм старожитностей українських земель; храмом-музеєм «Святого Миколая» та храмом-музеєм «Покрови святої Богородиці».
Поряд розпочато козацьким гуртом будівництво хат та садиб поселенців, що зможуть і бажають бути основою майбутньої громади, яка зможе чесною та посильною працею створити свій козацький православний світ, свої чесні щасливі сім’ї, прогодуватися і прогодувати ближнього, облаштуватися і облаштувати храм та музей.
До свого хутора (у с.Вереміївка Черкаської області, що на березі Дніпра) працьовитих, майстерних і чесних ЛЮДЕЙ запрошує козацький гурт лауреата Шевченківської премії господаря цієї ідеї і земель навколо Володимира Володимировича Недяка.
Ніхто не залишиться без справи та місця в громаді. Правила проживання на хуторі передбачають використання традиційних засобів господарювання, одягу, харчування, обрядів, але не відкидають сучасних засобів комунікації, технологій та побутових зручностей при необхідності. Мешканці козацького хутору займаються не лише господарюванням на фермі, але й беруть активну участь у культурному житті музею-скансену, у екскурсійно-туристичній частині проекту, що робить життя поселення не лише екологічним традиційним і забезпеченим, а й цікавим та повчальним.